9 березня виповнюється 208 років з дня народження великого поета, мислителя та живописця |
9 березня виповнюється 208 років від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, графіка, етнографа та громадського діяча Тараса Шевченка. Біографія Тараса Шевченка трагічна і велична одночасно. Основну освіту поет здобув лише за два роки в церковноприходській школі. Багатьма знаннями поет завдячує баронесі Софії Григорівні Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мовам.
Кріпосний і син кріпаків, сирота змалку, Тарас мав стати представником другого ешелону російської інтелігенції, але відчув поклик рідної крові. Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність, як у 19 та 20 століттях, так і у 21-му столітті, коли нова російська імперія вкотре намагається знищити все українське.
Шевченко — символ війни та боротьби за свободу
Прикладом Шевченка надихається багато людей, його пророчі слова дають сили новим героям-захисникам. Тарас Шевченко був і досі є символом опору російській експансії не лише у Києві під час Революції Гідності, він надихав людей і на Донбасі, і зараз під час нападу Росією на Україну. У 21 столітті українці дають відсіч окупантам та захищають власну землю.
10 фраз Тараса Шевченка, які допомагають боротися за Україну
- Боріться — поборете, Вам Бог допомагає! За вас правда, за вас слава, І воля святая!
- Вчіться, читайте, І чужому вчитеся, І свого не цурайтеся.
- Вогонь запеклих не палить.
- Наша дума, наша пісня, Не помре, не загине. Ось де, люди, наша слава, слава України!
- Дісталася Україна до самого краю. Гірше за ляха діти її розпинають.
- Поховайте і вставайте, Окови порвіть і ворожою злою кров’ю Волю окропіть.
- Любіться, чорнобриві, Але не з москалями, Бо москалі — чужі люди, Роблять лихо з вами.